Web Tasarim ve Otomasyon |  ARAM

Yüzüncü Yıl - Bahçelievler mh. 224.sk No: 13/6 - Muratpaşa / ANTALYA

Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:30

Kurumsal şirketler hangi otomasyonları kullanırlar ? Otomasyonlara nerelerde ihtiyaç duyulur ?

Otomasyon Nedir ?

Günlük hayatta yığılan bir çok işleri bilgisayar sistemlerine yaptırmamızı sağlayan, makineleşmenin en önemli ürünü olan ve programlanmış şekilde insansız olarak birçok işi zaman ve maliyet tasarrufuyla gerçekleştirmemize yarayan sistemlere Otomasyon Sistemleri denir.


 

Kurumsal şirketler hangi otomasyonları kullanırlar ? Otomasyonlara nerelerde ihtiyaç duyulur ?


 

CRM nedir?

Açılımı “Customer Relationship Management” olan ve Müşteri İlişkileri Yönetimi anlamına gelen CRM, bilgi teknolojilerinin günümüze kazandırdığı en önemli otomasyon sistemlerinden bir tanesidir.

CRM genelde şirketlerde kullanılır ve tabiri câizse insan kaynakları ve müşteri ilişkileri departmanının eli ayağıdır. CRM ile masaüstü sistemler geliştirilebilir, yahut web tabanlı uygulamalar geliştirilebilir. Bu uygulamalar üzerinden tüm müşterilerinizin carilerini kayıt altında tutabilir, personel takibinizi yapabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak satış, pazarlama, teknik, AR-GE departmanlarında kullanabilir ve alışılagelmiş defter tutma durumundan sıyrılarak prestijinizi yükseltirken iş kalitenizi arttırabilirsiniz.

Ayrıca özel hazırlanan müşteri panelleri ile evrak, ücret gibi alışveriş unsurlarını müşterilerinizle daha hızlı paylaşabilir ve otomasyonlar ile her şeyi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.


 

ERP Nedir ?

Otomasyonlar üzerinde karşılaştığımız bir diğer kavram ise açılımı “Enterprise Resource Planning” olan ve Türkçesi Kurumsal Kaynak Planlama olan ERP sistemlerdir.

ERP’ler CMS’lere nazaran daha çok finansal işlemlerde kullanılan otomasyon sistemleridir. Tüm faaliyetlerinizi, gelir-giderlerinizi ve ön muhasebenizi tek bir veritabanında tutabilir ve programlarınızı bu sistem üzerinden yürütebilirsiniz.

Satış yönetimi, stoklar, üretim yönetimi, finansal işlemler gibi bir çok işi ERP sistemlerle çözebilirsiniz. Bu size zaman ve maliyet olarak geri dönecektir.

Örneğin stoğunuzu bir kağıt, defter veya Excel üzerinde tutmak yerine her yerden erişim sağlayabileceğiniz web tabanlı bir uygulamanın veritabanında saklamak size her açıdan avantaj kazandıracaktır. Ayrıca tatil günlerinizde zamansız gelen müşteri telefonlarına karşı hazırlıksız yakalanma ihtimallerinizi ortadan kaldırarak, anında çözüm üretmenizi sağlayacak faktörlerden bir tanesidir.


 

Şirketimiz bünyesinde CRM, EPR, CMS gibi bir çok otomasyon ile ilgili hizmet vermektedir. Fiyat almak ve demo otomasyonları incelemek için Antalya’da bulunan ofisimize ziyarete gelebilir, bizi telefonla arayabilir ya da iletişim formumuz aracılığıyla bize ulaşabilrisiniz.


 

Yorumlar

Yorum Yap

Gizlilik ve Çerez Politikaları hakkındaki detaylı bilgiyi okudum ve kabul ediyorum.

Sormak istedikleriniz mi var ?

Web Tasarim ve Otomasyon |  ARAM

ARAM YAZILIM VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ.

info@aramyazilim.com
0 (552) 922 39 61